Ucuza Seyahat Rehberi #2 Yol Masraflarını Azaltmak

Gezmeyi sevenler için yeni bir gezi planı yaparken çıkan masrafların büyük çoğunluğu yol masrafıdır. Özellikle uçak veya otobüs ile seyahat etmesi gereken gezginlerin yol masrafı daha da artmaktadır. Bu yazımızda yol masraflarınızı nasıl azaltabileceğinizden, seyahat masraflarınızı düşürmek için neler yapabileceğinizden konuşacağız. Ucuza Seyahat Rehberi yazı serimizde Türkiye’de ve yurtdışında seyahat masraflarınızı nasıl azaltabileceğinizden detaylı olarak bahsedeceğiz. Eğer siz de bu yazıların devamının gelmesini isterseniz sosyal medya adreslerimizden düşüncelerinizi bizimle paylaşabilir ve diğer iletişim kanallarımızdan bize geri bildirimde bulunabilirsiniz. 

Yol masraflarını azaltmak ile ilgili adımlara geçmeden önce ilk defa seyahate çıkacaklar ile ilgili kapsül bilgilerden bahsetmek isterim. İlk olarak hiç görmediğiniz, bilmediğiniz yerleri görmek ve farklı şehirleri, ülkeleri gezmek oldukça ilgi çekici ve heyecan verici olsa bile arka planında çokça angarya barındırır. Yani, daha seyahate çıkmadan seyahatten sıkılabilir, hatta gitmek vazgeçmek isteyebilirsiniz. 

Hem maddi hem de manevi yoldan gezilerim hem ucuz hem angarya iş olmasın diyorsanız ilk seyahatlerinizi turlarla yapmanız daha doğru olabilir. Eğer turla yapılan seyahatlerden sıkılmış ve kendi rotanızı kendiniz planlamak istiyor bunu da hem düşük bütçeli hem de arka planında fazla angarya barındırmadan yapmak istiyorum diyorsanız mutlaka çok seyahat eden kişilere danışmalı ve onlardan tavsiye almalısınız. Bunun yanında gezi planınızı çok doğru oluşturmalı ve bağlantıda yer alan adımları uygulamaya oldukça dikkat etmelisiniz. Biz bu yazımızda yalnızca gezi masraflarını azaltmak üzerinde duracağız. 

Gezilerde Yol Masrafını Azaltmanın Yolları #1

Türkiye’de ucuza gezmenin zorlaştığı günlerde özellikle öğrenciler ve bütçesini düşük tutmak isteyen, bütçenin üstüne çıkmadan Türkiyeyi dolaşmak isteyen birçok kişi seyahat masraflarını azaltmanın yollarını arar. Bunun için uygulanabilecek ilk adım ise en ucuz ulaşım yolunu araştırmaktır. Özel araç, aktarmalı ulaşım, tren, otobüs ve uçak gibi birçok ulaşım yöntemi vardır. Bazı yerlere giderken tren daha uygun fiyatlı olabilirken, bazı yerlere giderken otobüs daha uygun fiyata denk gelir. 

Bu sebeple hem ulaşım araçlarının markalarını hem de araçların konfor oranını çok iyi araştırmanız gerekir. Örneğin bir marka normalden çok daha uygun fiyata bir bilet satıyorsa ancak koltukları dar ve rahatsızsa bir de üstüne yolculuğunuz uzun sürecekse o markayı tercih etmek sizin için oldukça yanlış bir karar olabilir. Bu sebeple markaları iyi araştırmalı ve fiyat-performans kıyaslamasını çok iyi yapmalısınız. 

İkinci Adım: Aktarmalı Yolculuk Yapmak

Aktarmalı yolculuklar birçok kişiye angarya bir iş gibi görünse bile doğru değerlendirildiğinde çok daha eğlenceli ve düşük bütçeli bir gezi geçirme ihtimaliniz vardır. Aktarmalı yolculukların iyi kısmı çoğunlukla farklı şehirler arasında aktarma yapması ve aktarma için geçilen durakların şehrin merkezinde olmasıdır. 

Eğer siz de hazır geziye çıkmışken arada bir şehir daha görsem, biraz da orada gezsem fena olmaz diye düşünüyorsanız aktarmalı yolculuklar çoğunlukla daha uygun fiyatlı ve daha eğlencelidir. Sonraki yolculuk saatiniz gelene kadar şehir merkezinde gezebilir, bölgenin sokak yemeklerini ve meşhur yemeklerini tadabilirsiniz. Aktarma yapmadan önce gideceğiniz durağın şehir merkezinde ne yapabileceğinize bakmanızı ve yine planlı bir gezi rotası oluşturmanızı tavsiye ederiz. Bu şekilde hem zaman yönetiminizi elinizden bırakmamış olursunuz hem de bir şehri daha dolu dolu gezme fırsatı elde etme şansınız olur. 

Üçüncü Adım: GrakGrak Cargo ile Kargo Taşımak 

GrakGrak Cargo ile kargo taşımak Türkiye’de ucuza gezmek ve gezi masraflarını azaltmak isteyenler için ideal yöntemlerden bir tanesidir. GrakGrak Cargo ile zamana ve mekana bağlı klamadan kargo taşıyabilir ve yol masraflarınızı kolaylıkla azaltabilirsiniz. GrakGrak Cargo’da nasıl kargo dağıtabileceğiniz, kuryelik yapabileceğinizle ilgili daha fazla bilgi almak için ilgili linke tıklayabilir, detaylar hakkında bilgi edinebilirsiniz. 

GrakGrak Cargo ile hem şehir içi hem de şehir dışı kargo taşıması yapabilir, kendi şehrinizden alacağınız kargoyu seyahate çıkacağınız şehre taşıyabilir ve dönüşte seyahate çıktığınız şehirden yaşadığınız şehre tekrar kargo taşıyabilirsiniz. GrakGrak Cargo’da kargo taşımak için yapmanız gereken tek şey uygulamaya kaydolmak ve gerekli adımları uygulamaktır. 

Bugünkü yazımızda GrakGrak Cargo ile nasıl yol masraflarınızı azaltabilecğeinizden ve Türkiye’de nasıl daha ucuza seyahat edebileceğinizden bahsettik. Ucuza seyahat rehberimize devam ediyor olacağız, seriyi beğendiyseniz bizi takip etmeyi unutmayın, bir sonraki yazıda görüşmek dileğiyle!

 

GrakGrak Cargo, sürdürülebilir kargo, para kazanma, travel, hızlı kargo, gizli kargo, uygun kargo, ucuz kargo, anlık takip, hızlı teslimat, taşırken kazan, seyahat ederken taşı
tr_TRTürkçe
× Hemen Mesaj At