Sık Yaşanan Kargo Sorunları ve Çözümleri

Günümüzde internet üzerinden alışverişin yaygınlaşmasıyla birlikte kargo firmaları da hayatımızın vazgeçilmez parçası hâline gelmiştir. Bu denli hayatımızın içinde olan bu kargo firmalarıyla ilgili yaşadığımız sıkıntılarsa gün geçtikçe katlanarak artmaktadır. Daha az çalışmak için müşteri memnuniyetini hiçe sayan markalar bir kenara dursun, geleneksel yöntemlerle ilerlemeye çalışan kargo firmalarında bazı problemler çözümsüz kalmaktadır. 

GrakGrak Cargo kargoculuk sektörüne yeni bir soluk getirmek ve geleneksel kargo firmalarında yaşanan sorunları tarihe gömmek üzere kurulmuştur. Bir sonraki başlıkta da bahsedeceğimiz üzere, geleneksel kargo firmalarının kargo problemleri ve bizim sunduğumuz çözüm önerilerinde yepyeni bir startup olan GrakGrak Cargo’yu daha yakından tanıma fırsatı yakalayacaksınız.

Bu yazı da ilginizi çekebilir: GrakGrak Cargo ile Sürdürülebilir Kargo

Kargo Sorunları Nelerdir?

Bu başlıkta sık yaşanan kargo sorunları ve çözümleri üzerine konuşacağız. Eğer ki GrakGrak Cargo ile çalışıyor ve bu problemlerden bir tanesi ile karşı karşıya kaldığınızı düşünüyorsanız iletişim adreslerimizden bizimle her zaman iletişime geçebileceğinizi unutmayınız. Uzlaşmacı kuryelerimiz ve müşteri memnuniyetini ön planda tutan ekibimiz ile şikayet, öneri ve sorularınıza daima açığız. Bir sonraki başlığımızdan da faydalanarak sziler için sunduğumuz çözümleri değerlendirebilirsiniz.

  • Tahmini teslim tarihi geçti ancak kargom hâlâ elime ulaşmadı: Özel günlerde veya hafta ortasında sipariş vermek siparişiniz normalden daha geç gelmesine sebep olabilir. Bununla birlikte sipariş verdiğiniz ürün gönderen tarafından kargoya teslim edilmemiş olabilir. Kargonun vaktinde gelmesi için hafta başında sipariş vermeniz çok daha doğru olacaktır. 

  • Kargom teslim edildi görünüyor ancak teslim alan kişi ben değilim: Kargonuz sizden veya kargo firmasından kaynaklı yanlış adrese teslim edilmiş olabilir. Öncelikle kargo için verdiğiniz adresi kontrol etmenizi tavsiye ederiz. Verdiğiniz adres doğruysa ancak kargonuzun başkasına teslim edildiğini düşünüyorsanız müşteri hizmetleriyle veya kargonun ulaştığı şubeyle görüşme sağlamanız sorununuzun çözüme kavuşmasına yardımcı olacaktır. Nadiren de olsa kargo şubeleri dağıtıma çıkan kargoları teslim edilmeden önce teslim edildi işaretleyebilirler. Kargonuzun durumunu öğrenmek için şubeyle iletişime geçmeyi kesinlikle ihmal etmemelisiniz. 

  • Bütün gün evde olduğum hâlde kargom teslim edilememiş görünüyor: Son zamanlarda geleneksel kargo firmalarınca çözülmeye çalışan problemlerden biri de kargonun dağıtıma çıktığı gün teslim edilmesidir. Ancak bazı kargo firmaları kargoları dağıtıma çıkarmak yerine alıcı adresine “geldik, bulamadık” yazılı kağıtlar bırakır. Bu duruma maalesef kesin bir çözüm sunmak mümkün değil. Ancak yaşadığınız bu olaydan dolayı kargo firmasından şikayetçi olabilirsiniz.

Bununla birlikte kargonun dağıtıma çıktığı saatler içinde evde olamayacağınızı düşünüyorsanız kargo firmasını arayıp farklı yakın bir adrese teslim edilmesini rica edebilirsiniz. Bazı kargo firmaları gelmeden önce size telefonla ulaşsa da birçok kargo firmasının böyle bir uygulaması bulunmaz. 

  • Kargom kayboldu: Kargo alıcıya ulaşmadan önce birçok kişinin elinden geçer. Bu sebeple kargo takibi yapmak zorlaşır. Personelin dikkatsizliği veya sistem hatası gibi birçok sebepten kargonuz kaybolabilir veya hasar görebilir. Bu sebeple geleneksel kargo firmaları aracılığıyla maddi/manevi değerli bir eşya yollamak istiyorsanız kargonuzu sigortalatmanız en doğrusu olacaktır. 

GrakGrak Cargo İle Sorunsuz Kargolama 

GrakGrak Cargo yukarıda verdiğimiz kargo sorunlarının yaşanmaması için özel sistemler geliştirmiştir. Geleneksel kargo firmalarında yaşanan tüm sorunlar ve daha fazlası öngörülmüş, buna yönelik çalışmalarla müşteri odaklı çalışma prensibi benimsenmiştir. 

GrakGrak Cargo ile Teslimatınız Gecikmez.

Uygulamamızdan kendinize uygun kuryeyi bulduktan sonra tek yapmanız gereken kuryeye kargoyu teslim etmektir. Kurye kargoyu aldıktan sonra alıcıya ortalama bir günde teslim edilir.

GrakGrak Cargo ile Kargonuzu Canlı Takip Edebilirsiniz. 

Kargo teslim süreci içindeyken kargonuzun nereye gittiğini canlı canlı izleme imkânınız olur. Bu sayede kargonuzun yanlış adrese gitmeyeceğinden ve kaybolmayacağından emin olabilirsiniz. Aynı zamanda kargolarınız GrakGrak Cargo ile daima güvendedir. Kargonuz kuryeye teslim edildikten sonra sigortalanır, bu sayede teslimat sırasında bir kaza meydana gelmesi durumunda kargonuzda oluşabilecek hasarlar sigorta şirketi tarafından karşılanır. Kargonuzun sigortalanması için sizin herhangi bir talepte bulunmanıza gerek yoktur. 

GrakGrak Cargo Daima Sizi Bulur! 

Kuryelerimiz kargoyu teslim etmeden önce alıcıya haber verir. Kuryemize evde olmadığınız bildirdiğiniz durumlarda size yakın farklı bir konum belirleyerek kargonuzu tam zamanında hasarsız teslim almanızı sağlar. 

GrakGrak Cargo, sürdürülebilir kargo, para kazanma, travel, hızlı kargo, gizli kargo, uygun kargo, ucuz kargo, anlık takip, hızlı teslimat, taşırken kazan, seyahat ederken taşı
tr_TRTürkçe
× Hemen Mesaj At