Kargo Canlı Takip Sistemi Nedir? 

Kargo kuryeye verildiği andan itibaren nerede olduğunu bilmek, hem alıcı hem de gönderici için oldukça önemlidir. Kargonun başına bir şey gelmediğinden emin olmak ve kargonun başka bir yere uğramadan doğrudan alıcıya gittiğini takip edebilmek için kargo canlı takip sistemleri kargo sektöründe büyük bir öneme sahiptir. Bu yazımızda GrakGrak Cargo’da canlı kargo takip sistemi üzerine konuşacağız.

Canlı Kargo Takip Sistemi Nedir?

GrakGrak Cargo’da kargo takip sistemi geleneksel firmaların aksine yüzeysel bilgiler vermez ve kargo takibi yapmak çok daha kolay hâle gelir. Kargonuzu kuryeye teslim ettiğiniz andan itibaren kargonun nerede olduğunu canlı olarak takip edebilir ve hatta kuryenizin hangi yoldan gittiğini görebilirsiniz. Bununla birlikte kargo yoldayken aklınıza takılan bir soru olursa kurye ile birebir iletişime geçebilir ve aklınızdaki sorulara hızlıca cevap alabilirsiniz. 

Canlı kargo takip sistemi için rahat kargo göndermenizi sağlayan bir sistemdir. Yukarıda da bahsettiğimiz üzere kurye ile 7/24 iletişime geçebilirsiniz ancak kuryenin yol esnasında dikkatinin dağılmaması için kuryeyi rahatsız etmemeye özen göstermenizi rica ediyoruz. Kargonuz ile ilgili soruların dışında tüm sorularınız için 7/24 iletişim kanallarımız üzerinden bize yazabilir veya belirli saatler dahilinde bizi arayabilirsiniz. 

Şu durumlarda kurye ile iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz:

  • Kargonuzun yanlış yoldan/ farklı adrese gittiğini düşünüyorsanız, 
  • Kargo ile ilgili dikkat edilmesi gereken bir husus varsa,
  • Alıcı ile ilgili bir sorun çıkmış veya adres değişikliği yapılması gerekiyorsa,
  • Alıcı adresini yanlış veya eksik oluşturmuşsanız veya kargo ile ilgili kuryeyi birebir ilgilendirecek farklı bir sorunuz varsa kurye ile iletişime geçebilirsiniz. 

Kurye ile iletişime geçerken kuryenin yolda olduğunu ve size her zaman anında cevap veremeyebileceğini göz önünde bulundurunuz. Kuryemiz size o an cevap veremiyor olsa bile müsait olduğu anda mutlaka geri dönüş yapacaktır. 

Canlı Kargo Takip Sistemi Nasıl Çalışır?

Kargo canlı takip sistemleri kuryeye kargoyu teslim etmenizden itibaren alıcıya ulaşana kadar olan süreçte kargoyu izlemenizi sağlayan bir sistemdir. Geleneksel kargo takip sistemlerinden farklı şekilde çalışır, yalnızca kargonun teslim edildiğini görmezsiniz. Aynı zamanda kargom nerede sorusuna da tek tıkla cevapla alabilirsiniz. 

Canlı takip sistemi GPS yardımıyla kuryenin anlık olarak nerede olduğunu size gösteren bir sistemdir. Kuryenin cihazında bulunan GPS aracılığıyla bilgiler uydudan alınır ve size aktarılır. Sistem oldukça basit ve hızlı ilerler, yanılma payı oldukça düşüktür. 

GrakGrak Cargo canlı takip sistemi şu şekilde çalışır: 

  • Kargonuzu teslim etmek istediğiniz kuryeyi belirlersiniz, 
  • Belirlediğiniz tarihte kargoyu teslim edersiniz, 
  • Bu süreçten itibaren kargonuzu izleyebileceğiniz bir şık karşınıza çıkar, 
  • Bu şık ile istediğiniz zaman kargonuzun nerede olduğunu takip edebilirsiniz, 
  • Kuryeniz kargonuzu alıcıya teslim ettikten sonra takip sistemi devredışı kalır. 

Canlı Takip Sistemi İle İlgili Sık Sorulan Sorular

Canlı kargo takip sistemi ücretsiz mi? 

Evet. GrakGrak Cargo ile gönderdiğiniz tüm kargoları uygulamamız üzerinden ücretsiz olarak takip edebilirsiniz.

Kargo takip sistemine ulaşamıyor veya çalışmadığını düşünüyorsam ne yapmalıyım? 

Kargo takip sistemine kargo kuryeye ulaştıktan sonra erişim sağlayabilirsiniz. Kargonuzu kuryeye teslim etmiş ancak sisteme ulaşamıyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Kuryemin yanlış yönde gittiğini düşünüyorum, ne yapmalıyım?

Kuryeniz alıcı adresine gitmeden önce farklı bir adrese gidecek olabilir. Bu konu ile ilgili kuryenize danışmanız daha doğru olacaktır.

Kargomu takip edebilmem için kargoma cihaz bağlanır mı? 

Hayır, kargonuzu takip edebilmek için kuryenin cihazı üzerinden bilgiler alırız. Sizin kargonuza herhangi bir cihaz konmaz. Kargo teslim edildikten sonra takip sistemi devre dışı kalacaktır.

Bu yazımızda canlı kargo takip sisteminin işleyişinden bahsettik. Kargo takip sistemi ile ilgili tüm sorularınız için iletişim adreslerimizden bizimle iletişime geçebilir, GrakGrak Cargo ile ne gönderebilirim diye merak ediyorsanız linkteki yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. 

GrakGrak Cargo, sürdürülebilir kargo, para kazanma, travel, hızlı kargo, gizli kargo, uygun kargo, ucuz kargo, anlık takip, hızlı teslimat, taşırken kazan, seyahat ederken taşı
tr_TRTürkçe
× Hemen Mesaj At