GrakGrak Cargo’da Kurye Olmak

Eğer bir aracınız varsa ve seyahat etmeyi çok seviyorsanız bu yazımız tam size göre! Bu yazımızda GrakGrak Cargo’da nasıl kolaylıkla kurye olabileceğinizden bahsedeceğiz. Sizin de bir aracınız ve gezmek için bahaneye ihtiyacınız varsa hemen kurye başvurusu yapabilirsiniz. 

Kuryelik Yapmak Nedir? 

Kuryelik bir işyerinin veya kişinin işyeri dışına veya kişinin gidemeyeceği yere göndermek istediği ürünün kurye tarafından göndericiden alıcıya teslim edilmesi anlamına gelir. Kuryelik yapmak için her zaman araca ihtiyacınız olmayabilir ancak günümüzde birçok firma kendi aracınız olmasını talep eder.  

Bununla birlikte sanılanın aksine kurye olmak için yalnızca motora ihtiyacınız yoktur. Kendi arabanızla da kuryelik yapabilirsiniz. Kurye olmak için genel şartlar belli olsa da, her firmanın kendine özel işe alım şartları bulunur. Biz bu yazıda GrakGrak Cargo’da kuryelik üzerine konuşacağız. 

GrakGrak Cargo’da Kurye Olmak İçin Yapmanız Gerekenler 

GrakGrak Cargo ile kurye olmak çok kolaydır. Siz de aracımla kurye olmak istiyorum diyenlerdenseniz aşağıdaki adımları tamamlayarak dilediğiniz zaman kuryelik yapabilirsiniz. 

  • GrakGrak Cargo uygulamasını indirmek ve kaydolmak, 
  • Mail ve telefon adresi gibi iletişim adreslerinizi doğrulamak, 
  • Paranızı zamanında ve sorunsuz yatırabilmemiz için banka bilgilerinizi girmek, 
  • Hemen ardundan uygulama üzerinde “Yerim Var” seçeneğine tıklamak, 
  • Son olarak yapmanız gereken tek şey deceğiniz iki adresi belirlemek ve size uygun göndericiyi beklemek! 

GrakGrak Cargo ile araçlı kurye olmak oldukça kolaydır. GrakGrak Cargo ile seyahat ederken taşır, taşırken kazanırsınız. 

Kurye Olmak İçin Şartlar 

GrakGrak Cargo’da kurye olmak için aranan nitelikler şunlardır:

  • 18 yaşını doldurmuş ve kullanmakta olduğu aracın ehliyetini almış olmak, 
  • Kargo sahibiyle iletişime geçmekten çekinmeyecek, bir sıkıntı olması halinde bilgilendirme yapabilecek, 
  • Kargoyu yolculuk sırasında emniyetli bir şekilde götürebilecek, 
  • Gezmeyi çok ama çok seven, aracımda kargo taşıyacak boşluğum var diyen herkes kurye olmak için başvurabilir. 

Kurye Olmak İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Taşıdığım kargonun içinde tehlikeli veya yasal olmayan bir madde olup olmadığını nereden anlarım? 

Kullanıcı sözleşmemizde de yazdığı üzere tehlikeli veya yasal olmayan ürünlerin gönderimi yasaktır. Bu durumda bir kargonun yakalanması hâlinde firmamız gönderene dava açma hakkına sahiptir. Kuryelik yapıyor ve böyle bir durumdan şüpheleniyorsanız iletişim hatlarımızdan bizimle iletişime geçmeyi ihtimal etmeyiniz. 

Kuryelik yaptığım sırada kaza yaptım ve ürüne zarar geldi, zararı kim karşılayacak? 

GrakGrak Cargo tüm kargoları kuryeye teslim edilmesinden itibaren sigortalatır. Yani, kargoya zarar gelmesi durumunda zarar sigorta şirketleri tarafından karşılanacaktır. 

Kargoyu alıcı teslim almak istemiyor, ne yapmalıyım? 

Alıcı kargoyu teslim almak istemiyorsa ilk yapmanız gereken gönderen ile iletişime geçmektir. Gönderen bir çözüm bulamamışsa kargoyu gönderene yeniden teslim etmeniz gerekebilir. Bu gibi durumlarda en önemlisi iletişimdir. Gönderen ile uzlaşmakta sorun yaşıyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz, ortak bir karara varmanız için size destek vereceğiz.

Kuryeliğe kabul edildikten sonra kuryelik yapmak zorunda mıyım? 

Hayır değilsiniz. Seyahate çıkacağınız zamanlarda dilerseniz kuryelik yapabilirsiniz. Sizin bir kargo göndermeniz gerekiyorsa rahatlıkla kargo gönderme uygulamamızdan da faydalanabilirsiniz. 

GrakGrak Cargo, sürdürülebilir kargo, para kazanma, travel, hızlı kargo, gizli kargo, uygun kargo, ucuz kargo, anlık takip, hızlı teslimat, taşırken kazan, seyahat ederken taşı
tr_TRTürkçe
× Hemen Mesaj At