GrakGrak Cargo’da Kargonun Yolculuğu

GrakGrak Cargo kargoculuk sektörüne yeni bir soluk getirmek üzere kurulmuş dinamik bir startuptır. Kargonuzun geleneksellikten çok uzak, %100 güvenilir ve hızlı şekilde alıcıya ulaştırılmasını sağlar. Bu yazıda GrakGrak Cargo ile kargoladığınız ürünün alıcıya varmasına kadar olan yolculuğundan bahsedeceğiz. GrakGrak Cargo ile ilgili daha fazla bilgi almak için blog yazılarımıza göz atabilir veya aşağıda yer alan kısa tanıtım videomuzu izleyebilirsiniz. 

Arkadaşının evinizde unuttuğu şarj aletini, ikinci el sattığı eşyayı veya küçük işletmesindeki el yapımı ürünleri kargolamak isteyen biri olabilirsiniz. Ancak bu tarz durumlarda ihtiyaca çabuk yanıt vermeniz ve kargoyu hızlıca göndermeniz gerekir. Geleneksel kargo firmaları hızlı kargo gönderimi konusunda oldukça eksik kalmıştır ve bir kargonun alıcıya ulaşma süresi  yaklaşık iki iş günü sürer. Bu süre boyunca kargonuz şubeler arasında belirsiz bir yolculuğa çıkar. Yolculuk sırasında kargonuz güvence altına alınmaz ve kargonun başına geleceklerden kargo firması sorumluluk almak istemez. 

GrakGrak Cargo’da ise bunların hiçbirine yer yoktur.

  • Kargo gönderiminde iş günü beklenmez, müsaitlik tarihleri belirlenir ve buna bağlı kargonuz alıcıya teslim edilir. 
  • Kargonuz canlı takip sistemiyle daima kontrol altındadır. Aklınıza takılan bir soru olması durumunda kurye ile daima iletişime geçebilirsiniz. 
  • Kargonuz kuryeye teslim edilmesinden itibaren sigortalanır, dolayısıyla kargonuzun başına bir şey gelmesi hâlinde zararınız sigorta firması tarafından karşılanır. Gönderim sırasında herhangi bir belirsizliğe yer yoktur. 

GrakGrak Cargo ile Kargo Yolculuğu

GrakGrak Cargo’da kargo yolculuğu sizinle başlar, kurye ile devam eder ve alıcı ile son bulur. Yolculuk süresi boyunca tüm süreçlere hakim olur ve sistemi birebir takip etme şansı yakalarsınız. 

Bu yolculuğa başlamadan önce ilk olarak kargonuzu göndermek istediğiniz tarihleri belirlersiniz. Ardından bu tarihlerde uygun kuryelere göz atarak size en uygun kuryeyi seçme fırsatı yakalarsınız. Sistemde görünen kuryelerin tümü onaylı ve değerlendirme sistemine açık kuryelerden oluşur. Kuryeden emin olamıyorsanız daha önce yapılmış değerlendirmelere göz atabilir, kuryeyle iletişime geçebilirsiniz. 

Sizin için en uygun kuryeyi belirledikten sonra teslim tarihinde kargo, kurye tarafından teslim alınır. Teslimat sonrası canlı takip sistemi başlar ve alıcıya teslim edilene kadar takip sistemi aktif kalır. Bu sayede hem boyunca kurye ile iletişimde kalırsınız hem de kargonuzun nerede olduğunu takip etme fırsatı yakalarsınız. 

Süreç sonunda kargonuz yaklaşık bir gün içinde alıcıya teslim edilir. Şehirler arası mesafeye bağlı olarak teslim süresi değişiklik gösterebilse de ortalama teslim süresi bir günü geçmemektedir. 

GrakGrak Cargo, sürdürülebilir kargo, para kazanma, travel, hızlı kargo, gizli kargo, uygun kargo, ucuz kargo, anlık takip, hızlı teslimat, taşırken kazan, seyahat ederken taşı
tr_TRTürkçe
× Hemen Mesaj At