GrakGrak ile Nasıl Kargo Gönderilir?

Bugün GrakGrak ile nasıl kargo gönderilir üzerine konuşacağız. Başlamadan önce markamızı yeni tanıyanlar için kısaca markamızı tanıyalım. GrakGrak bir sürdürülebilir kargo firmasıdır. Kargo gönderimi sırasında araç çalıştırmaz. Bir yandan çevreyi korurken bir yandan da size daha kaliteli kargo deneyimi sunmak için çabalar. 

GrakGrak ile Kargo Gönderimi

GrakGrak ile kargo göndermek sanıldığından çok daha kolay bir işlemdir. Aşağıda vereceğimiz adımları uygulayarak rahatlıkla kargo göndermeye başlayabilirsiniz. Başlangıç için yapmanız gereken işlemler şunlardır:

  • GrakGrak Cargo uygulamasını telefonunuza indirmek,
  • Kargo göndermek üzere uygulamaya üye olmak, 
  • Profil bilgilerinizi tamamladıktan sonra size uygun kuryeyi belirlemek, 
  • Ve son olarak kuryeye kargonuzu teslim etmek.

Geleneksel kargo firmalarında kargo yollama ücreti günden güne artarken GrakGrak ile kargolama yapmak hem uygun fiyatlı hem de güvenilirdir. 

Kargo Yollarken Gerekli Bilgiler Nelerdir?

GrakGrak ile kargo gönderirken çok detaylı bilgilere gerek yoktur. Kuryemizin olası bir durumda sizinle iletişime geçebilmesi için iletişim bilgileriniz ve kargoyu sizden teslim alabilmeniz için adres bilginiz gerekir. Bununla birlikte alıcıyla iletişime geçmek ve kargoyu teslim edebilmek için iletişim ve adres bilgilerini girmeniz gerekir. Bu bilgiler sizin izniniz dışında herhangi bir yerde kullanılamaz. 

Kargo yollarken ev/iş adresi vermek zorunlu değildir. Kişinin teslim alabileceği herhangi adresten de rahatlıkla teslim yapılabilir. Gidecek adres sizin ve alıcının ortak kararıyla belirlenir. 

Bununla birlikte yukarıda da belirttiğimiz üzere kuryenin olası bir durumda sizinle iletişime geçebilmesi için hem alıcının hem de sizin iletişim bilgisine ihtiyacı vardır.

Kargo Teslimi Sırasında Yaşanabilecek Sorunlar

Kargo teslimi sırasında bazı aksaklıklarla karşılaşmamız mümkündür. Bu durumun önüne geçmek için kuryelerimizle birebir takipte kalıyor olsak da bu başlıkta karşılaşılabilecek olası sorunlar ve çözümlerinden bahsedeceğiz. 

Kargom gecikti: Kargonuz trafiğe ve kuryenin gittiği yola bağlı olarak gecikmiş olabilir. Kurye canlı takip sisteminden kuryenin nerede olduğunu takip etmenizi ve aklınıza takılan bir soru işareti olması durumunda kuryenizle iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. 

Kuryem kargomu götürmesi gereken yoldan sapmış ve başka yöne gidiyor. Ne yapabilirim?: Kuryemizin teslim etmesi gereken farklı kargolar olabilir. Sistemde görünen harita kuryenin izleyeceği yolu göstermez. Yine de kurye ile ilgili aklınızda soru işaretleri varsa kurye ile iletişime geçebilirsiniz. 

Kargom teslimat sırasında zarar görmüş/teslim edilmemiş, ne yapmalıyım?: Kargonuz GrakGrak ile gönderim yapmaya karar verdiğiniz andan itibaren sigorta kapsamında koruma altına alınır ve zarar görmesi durumunda zararınız sigorta tarafından karşılanır. Böyle bir durumla karşı karşıya kaldıysanız veya kurye ile ilgili sorularınız varsa iletişim adreslerimizden bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Kargom başkasına teslim edildi: Kargonuzun doğru kişiye teslim edileceğinden emin olmak için kargo yola çıkmadan önce adres bilgilerinizi kontrol etmenizi tavsiye ederiz. Tüm bilgileri doğru girmiş olmanıza rağmen kargonuz farklı birine teslim edilmiş veya kargo ile ilgili bir sorun yaşanmışsa öncelikle seçtiğiniz kurye ile daha sonra bizimle iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz. Bu durumda mağduriyetinizi giderebilmek için oldukça hızlı aksiyon alacağımızdan emin olabilirsiniz. 

GrakGrak Cargo, sürdürülebilir kargo, para kazanma, travel, hızlı kargo, gizli kargo, uygun kargo, ucuz kargo, anlık takip, hızlı teslimat, taşırken kazan, seyahat ederken taşı
tr_TRTürkçe
× Hemen Mesaj At