GrakGrak Cargo Adı Nereden Geliyor?

Kullanıcılarımız olarak neden “GrakGrak” ismini benimsediğimizi merak etmiş olabilirsiniz. Sizler için en kolay, en akılda kalıcı ve yaratıcı ismi seçmek için çıktığımız bu yolda seçtiğimiz ismin kargoculuk işi ile bağlantılı da olmasını hedefledik. Hâl böyle olunca kargo amacıyla kullanılan ilk hayvan olan kargalardan esinlenerek bir marka ismi yaratmayı hedefledik.

Neden Kargalardan Esinlendik?

Kargalar, hepimizin de çok iyi bildiği gibi oldukça zeki hayvanlar olmalarıyla dikkat çekiyor. Muhteşem hafızaları ile hiçbir şeyi unutmuyorlar. Alet kullanma becerileri ve analitik zekâları da cabası tabii. Kargaların bu diğer hayvanlardan farklı olan üstün zekâsı, ilk çağlardan beri insanların dikkatini çekiyor. 

Zekâsına ve hafızasına hayran bırakan kargalar, tarihte en eski zamanlarda bile kargo taşımacılığı konusunda yardımcı olarak kullanılmışlar. Kargolarının geldiklerini insanlar kargaların ötüşünden anlayabilirmiş. Hatta Vikingler gemi yolculukları sırasında kargaları yanlarından eksik etmezlermiş. Üstün zekâları ve yön bulma becerileri ile kargalar Vikinglerin denizlerdeki öncüsüymüş adeta. Kötü hava koşullarında bile kaptanların göremedikleri kara parçalarını görme yetenekleri varmış ve bu insanlar tarafından çokça kullanılmış. Hatta bu yüzden gemilerin gözetleme platformlarına “crow’s nest” (“karga yuvası”) adı verilmiş.

Bulunduğu ortama çok iyi uyum sağlayan ve hiçbir şeyi unutmayan bu zeki hayvanlar eski zamanlardaki kargo taşımacılığında da tercih edilmişler. Hem yön bulma zekâları, hem üstün hafızaları hem de alet kullanma becerileri onların bu mesleğe sahip olmasına sebep olan özelliklerinden. Uzun ömürlü olmaları sayesinde de insanlar kurye konusunda bu hayvanları diledikleri gibi eğitmişler.

İnsanların pek çok alanda zekâsından ve hafızasından fayda sağladığı kargalar, çevre dostu olmalarıyla da biliniyor. Kargalar, insanları mükemmel bir şekilde gözler ve taklit eder. Bu yüzden kırmızı ışıkta bekleme, çöp toplama gibi davranışları da bir kere gözledikten sonra asla unutmuyor ve taklit ediyorlar. Yani kargalar, etraftaki çöpleri toplayarak çöpe atmalarıyla da biliniyor. Hiç bu kadar çevre dostu bir hayvan görmüş müydünüz?

Kargalar, Kuryelik ve Grak Grak Cargo

Kargaların bu muhteşem özellikleri ve kargoculuk ve kuryelikle çok eskiye dayanan ilişkileri bizleri bu zeki hayvandan ilham almaya yöneltti. Yön bulma zekâsı, aldığı herhangi bir aleti zarar vermeden gitmesi gereken yere gitmesi gereken zamanda ulaştırması, güvenilir ve çevre dostu olması tam da Grak Grak Cargo prensipleri ile uyum sağlayan türden. Vizyonumuza uygun özelliklere sahip olan karganın direk ismini kullanmaktansa çıkardığı sesi isim olarak benimsemek de kulağa hem daha eğlenceli hem de daha akılda kalıcı geldiği için “Grak Grak” ismini tercih ettik.

Grak Grak Cargo olarak kuryelerimizin zeki, güvenilir ve çevre dostu olduklarını bildiğimiz için esinlendiğimiz hayvanlar kargalar oldu. Grak Grak Cargo kuryeleri de gönderilerinizi en kısa zamanda ulaşması gereken yere güvenle taşıyor. Her türlü teslimatlarınız hem yurt içerisinde hem de yurt dışına ekonomik, güvenilir ve hızlı bir şekilde taşınıyor. Üstelik karbon emisyonunu azaltmaya yardımcı olan Grak Grak Cargo, çevre dostu olması ile de öne çıkıyor. Grak Grak Cargo sayesinde herkes kendi işinin sahibi olabiliyor ve kuryecilik yapma fırsatı ediniyor. Bulunduğunuz yerdeki paketleri gitmesi gereken yerlere ulaştırarak seyahat edebilir, para kazanabilir ve hava kirliliğinin azalmasına destek olabilirsiniz. 

Tıpkı kargalar gibi Grak Grak kuryeleri de gönderilerinizi doğru adrese doğru şekilde teslim ediyor. Acilen ulaşması gereken paketleriniz, tasarruflu bir şekilde kargo gönderimi sağlamanız ve çevre dostu bir harekete de katkı sağlamanız için Grak Grak Cargo’yu tercih etmeniz mümkün. 

Bu zeki, vefalı ve güçlü hafızaya sahip olan hayvanlar marka ismi konusunda da bizlere öncü oldu. Zaten zekâları bizden çok önce fark edilmiş olacak ki kargoları ilk taşıyan hayvan olma özelliğine sahipler. Kargaların yön bulma yetenekleri de Vikingler zamanında bile insanların fark ettikleri bir özelliğiymiş. Hatta kargaların bu özellikleri gemilerin gözlem kısmına isimlerini bile vermesine sebep olmuş. Kargaların zekâsından, kargoculuk yeteneklerinden, çıkardığı sesten ve adından ilham almamak mümkün değil. Çünkü Grak Grak Cargo kullanıcıları da kuryeleri de Grak Grak Cargo’yu tercih ederek en az kargalar kadar zekice ve çevreye dost davranmış olabilirler. Sizler de Grak Grak Cargo’yu tercih ederseniz kargolarınız adresinize 7 gün 24 saat içerisinde ulaşır ve kuryelerimizin “Grak Grak” sesleri ile kargolarınızın geldiğini anlayabilirsiniz!

GrakGrak Cargo, sürdürülebilir kargo, para kazanma, travel, hızlı kargo, gizli kargo, uygun kargo, ucuz kargo, anlık takip, hızlı teslimat, taşırken kazan, seyahat ederken taşı
tr_TRTürkçe
× Hemen Mesaj At